O mnie

Mam 41 lat, wzrost 178 cm, waga 75 kg, oczy piwne. Ogólnie jestem niczego sobie facet :-P. Jest tylko jedno małe ale …. od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną ruchowo. I to „ale” ma wielki wpływ na moje całe życie.

Urodziłem się w Warszawie, gdzie nadal mieszkam. Podczas porodu nastąpiło niedotlenienie mózgu i w efekcie doszło do jego uszkodzenia. Fachowo nazywa się to mózgowe porażenie dziecięce. U mnie objawia się głównie ruchami mimowolnymi (wszystkie czynności mam zaburzone). Jestem niesamodzielny. Wymagam stałej opieki,. Sam się jedynie  ubiorę j zjem coś pokrojonego. Na komputerze piszę bezwzrokowo, ale jednym palcem.

Mam wspaniałych Rodziców, wszystko im zawdzięczam Tata jest dziennikarzem. Mama zajmuje się mną i domem. Niestety, nie mam rodzeństwa.

Byłem raczej spokojnym dzieckiem. Nauka w szkole nie sprawiała mi większych kłopotów. Lubię zwłaszcza matematykę i historię. Miałem szczęście do dobrych nauczycieli tych przedmiotów.

Ukończyłem liceum ekonomiczne w Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie. Maturę mam z „białoczerwonym” paskiem. O studiach informatycznych ciągle jeszcze myślę, ale sam nie dam sobie rady. Mój stopień niepełnosprawności lekarze określają jako „znaczny”. Mimo to nie załamuję rąk. Walczę z przeciwnościami losu, jak najlepiej potrafię. 

Potrafię pracować na komputerze, projektuję strony www, znam dobrze Office’a, Corela, Photoshopa i podstawy Linuxa. Zaliczyłem wszystkie egzaminy z ECDL, tzn. mam Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy. W ogóle to komputer i internet jest moim  oknem na świat i moją pasją.

Drugą  moją pasją  jest rower. Ze względu na moje ruchy mimowolne sam nie mogę kierować. Mam specjalny trójkołowy tandem na  którym pokonuj nieraz długie dystanse. Jeżdżę głównie  z moim ‚Tatą ale również z asystentami i wolontariuszami  poznanymi w internecie. Więcej o mojej rowerowej przygodzie na kolejnej  podstronie 

Mam też wiele  innych zainteresowań. Lubię dużo czytać. Interesuję się historią i polityką. Jestem fanem piłki nożnej szczególnie Legii   Warszawa i FC Barcelony. Lubię też oglądać dobre filmy i seriale sensacyjne. Dobrze gram w szachy.